Poznejte bizarní svatební rituály z jiných zemí

by admin
0 comment

Existuje několik svatebních tradic – rozlučky se svobodou a nevěsta, která hodí kytici – jsou široce známé a praktikované po celém světě. Ale existují rituály, které praktikují pouze lidé z konkrétních zemí nebo kultur.

​Dvě děti v Súdánu

V kmeni Nuer v Súdánu se může ženich oženit, pokud zaplatí určitým počtem kusů dobytka. Svatba je úplná, až když manželka porodí dvě děti. Pokud má manželka pouze jedno dítě, může manžel požádat o rozvod. Pokud manžel zemře, musí se jeho bratr stát manželem nové vdovy.

​Rozbití zvonu v Guatemale

Po svatebním obřadu v Guatemale se v domě manžela koná recepce. Matka manžela přivítá novomanželský pár zlomením bílého zvonu naplněného rýží, moukou a zrnky, což představuje prosperitu a hojnost.

​Nevěstin pláč v Číně

Nevěsta z etnické skupiny Tujia v Číně by měla plakat jednu hodinu každý den po dobu jednoho měsíce před svatbou a při samotném obřadu. Deset dní poté, co nevěsta začne plakat, se připojí její matka a poté o deset dní později se k nim připojí i její babička. Na konci měsíce každá žena v rodině pláče vedle nevěsty. Má to být výraz radosti a štěstí. Když ženy pláčou různými tóny, zní to téměř jako píseň.

​Tetování hennou v Indii

Akce s názvem Mehendi je barevná oslava, kterou v noci před svatbou pořádají ženy na straně rodiny od nevěsty. Profesionální umělec nebo příbuzný aplikuje „tetování“ hennou na ruce a nohy nevěsty a dalších žen v rodině. Tyto návrhy symbolizují duchovní probuzení, radost a krásu. Tato tradice je populární v mnoha dalších asijských zemích.

​Plivání na nevěstu v Keni

Keňské dívky z Massai jsou obvykle dány muži, který je mnohem starší než nevěsta. Při svatebním obřadu otec nebo bratr nevěsty plivají na hlavu jako požehnání. Potom odejde z domu se svým novým manželem a jde do svého nového domova, bez ohledu na to, jak daleko je.

​Zákaz koupání v Indonésii

Na ostrově Borneo se kmen Tidong řídí starodávnou tradicí, která zakazuje párům používat koupelnu po tři dny a tři noci po svatbě. Proto se nevěstě a ženichovi během svatebního obřadu podává velmi malé množství jídla a pití. Věří, že zvyk povede k dlouhému, šťastnému a plodnému manželství a že jeho rozbití způsobí velkou smůlu.

You may also like

Leave a Comment